Dieta

5 kluczy do zdrowego odżywiania i kontroli wagi

Nie wiesz od czego zacząć, aby kontrolować swoją wagę? Utrata wagi sama w sobie nie jest łatwym zadaniem, ale utrzymanie wagi, którą już straciłeś może być nie lada wyzwaniem. Kluczem do utrzymania zdrowej wagi jest wprowadzenie w życie serii łatwych do naśladowania wskazówek, które dają ci narzędzia potrzebne do dokonywania zdrowszych wyborów żywieniowych, oto niektóre z nich.

1. Zastąpić czerwone mięso białymi rybami.

Zastępując czerwone mięso (wołowinę, wołowinę, dziczyznę) i przetworzone mięsa (bekon, kiełbasy, hamburgery) białymi lub chudymi rybami (sola, żabnica, morszczuk), zmniejszysz zawartość tłuszczu i kalorii w swojej diecie, a jednocześnie zapewnisz sobie białko o wysokiej wartości biologicznej.

2. Zwiększ spożycie błonnika.

Błonnik jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który daje uczucie pełności lub sytości. Ten efekt po posiłku pomoże Ci ograniczyć ilość spożywanych pokarmów. Pokarmy takie jak owoce, warzywa, pełne ziarna i rośliny strączkowe (soczewica, ciecierzyca, fasola, soja) są dobrym źródłem błonnika i białka, a także mają niską zawartość tłuszczu, więc włączenie tych pokarmów do codziennej diety pomoże Ci kontrolować głód i zachcianki w ciągu dnia.

3. Owoce i warzywa są wspaniałe.

Czy wiesz, że owoce i warzywa są ważnym źródłem składników odżywczych i wody, a także mają mało kalorii i tłuszczu? Odważ się tworzyć nowe wersje swoich ulubionych potraw, dodając do nich różne owoce i warzywa, ponieważ dodadzą one więcej objętości i pomogą Ci kontrolować porcje.

4. Zamień słodkie i gazowane napoje na wodę, herbaty ziołowe.

Wypijanie 1,5 do 2 litrów płynów dziennie lub równowartość 6 do 8 szklanek pomoże Ci zmniejszyć apetyt. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie przepadają za wodą i trudno im osiągnąć dzienne zalecane spożycie, dobrą wskazówką, aby utrzymać nawodnienie, jest włączenie do diety herbat ziołowych.

5. Więcej ruchu.

Nie możemy zapominać, że oprócz zdrowej diety, niezbędne jest utrzymanie aktywności fizycznej. Idź pobiegać, pojeździć na rowerze, pograć w piłkę z rodziną, zapisać się na zajęcia taneczne, chodzić na spacery na świeże powietrze. Cotygodniowa aktywność fizyczna przez co najmniej 30 minut dziennie, w połączeniu ze zdrową dietą, jest niezbędna do utraty i utrzymania wagi. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest codzienne przemieszczanie się pieszo lub rowerem. Zaparkuj samochód, motocykl lub środki transportu publicznego i skorzystaj z okazji, aby poćwiczyć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Dzięki tym 5 wskazówkom, na pewno łatwiej będzie Ci utrzymać zdrową wagę!

1 thought on “5 kluczy do zdrowego odżywiania i kontroli wagi”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *