Zdrowie

Cynamon to niezwykła roślina tropikalna

Cynamon, niezwykła roślina tropikalna! Poznaj jego prozdrowotne właściwości. Czy kiedy myślisz lub mówisz o cynamonie, nie przychodzi Ci na myśl ten słodki aromat? Cynamon jest bardzo wyjątkową rośliną, czy zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzi i jakie są jego zalety? Zwróćcie na to uwagę, bo będziecie zaskoczeni jego niezwykłymi właściwościami.

Ciekawostki na temat cynamonu.

Ta tropikalna roślina może dorastać nawet do 15 metrów wysokości. To jest ogromne, prawda? Pochodzi z kontynentu azjatyckiego, a konkretnie ze Sri Lanki, Indii Zachodnich i Chin, a jego odcienie wahają się od czerwonawego do żółtawego, przechodząc przez szeroką gamę brązów. Jeśli pójdziesz na rynek, aby go kupić, na pewno znajdziesz ten ostatni kolor, w postaci sproszkowanej lub w laskach, ponieważ są to idealne formaty do przyprawiania niektórych potraw i deserów. Czy wiesz, że cynamon nie był pierwotnie używany w gastronomii, ale że Rzymianie używali go jako perfumy?

5 niezwykłych właściwości cynamonu.

Od ponad tysiąca lat ta tropikalna roślina była wykorzystywana do celów leczniczych, zarówno do leczenia niestrawności w starożytnym Rzymie, jak i do łagodzenia nudności i wymiotów w XIX w.

1. Wielki sprzymierzeniec w kontroli cukru.

U niektórych osób poziom glukozy (cukru) we krwi staje się niezrównoważony, a zwykłe sposoby jego regulacji to przyjmowanie leków, ćwiczenia fizyczne i stosowanie odpowiedniej diety. Badania wykazały, że jeśli dodasz cynamon do tych dobrych nawyków, możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kontroli nad poziomem glukozy po posiłku, a nawet utrzymać go na tym samym poziomie, jeśli jesteś na czczo.

2. Wspaniały pogromca cholesterolu.

Jeśli podczas ostatniego badania krwi stwierdzono u ciebie wysoki poziom cholesterolu, ucieszy cię wiadomość, że spożywanie cynamonu wiąże się z obniżeniem poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Pamiętaj, aby zawsze towarzyszyła jej odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna.

3. Wspaniała ochrona przed bólem.

Cynamon zawiera polifenole, przeciwutleniacze, które mają również wspaniałe działanie przeciwzapalne, co może być świetne, aby pomóc chronić cię, gdy jesteś w bólu.

4. Łagodniejsze trawienie.

Dzięki olejkowi w cynamonie zwanemu eugenol, i zgodnie z niektórymi opublikowanymi badaniami, mówi się, że może być użyteczne stosowanie go, wraz z odpowiednim wzorcem żywieniowym, w celu zmniejszenia tego denerwującego uczucia kwasowości, gdy ktoś trochę przesadził z posiłkiem.

5. Dobry środek na przeziębienia.

Czy wiesz, że cynamon od wieków był kojarzony z zapobieganiem przeziębieniom? W tamtych czasach cynamon był nawet stosowany jako środek zwalczający grypę, ponieważ uważano, że pomaga udrożnić nos. Czy próbowałeś smacznego naparu z cynamonu w te dni, kiedy śluz staje się gęsty? Zobaczysz, jakie to miłe uczucie.

Tak wiele korzyści! Nie wahaj się korzystać z cynamonu i jego niezwykłych właściwości.

2 thoughts on “Cynamon to niezwykła roślina tropikalna”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *