Uroda

Tatuaże na stopie – co warto wiedzieć przed ich zrobieniem?

Tatuaże cieszą się już od dłuższego czasu ogromną popularnością i to nie tylko wśród młodych ludzi. Wykonuje się je także w praktycznie każdym miejscu na ciele. Mnogość wzorów, kolorów, wielkości i przesłań, na jakie można się zdecydować sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Nie trzeba oczywiście zaczynać od dużych motywów w bardzo widocznych miejscach. Początkujący przeważnie wybierają małe tatuaże na stopie, aby przekonać się, czy tatuowanie w ogóle im się spodoba. Co jednak powinno się wiedzieć przed zdecydowaniem się na tego typu ozdobę?

Czy tatuaż na stopie boli?

Dla wielu osób tatuaż na stopie kojarzy się ze sporym bólem, dlatego się na niego nie decydują. Jest to bowiem dosyć wrażliwa część ciała, mało umięśniona, a skóra na niej charakteryzuje się delikatnością. Czasem nawet niewygodne buty mogą spowodować bolesne otarcia i spory dyskomfort. Szczególnie wrażliwe są palce, podbicie, kostka oraz wierzch stopy. Jest to jedno z miejsc, gdzie tatuowanie potrafi być dosyć bolesne, aczkolwiek nie jest uczucie nie do wytrzymania przez przeciętną osobę. Mały tatuaż na stopie nie sprawi zbyt wiele cierpienia, natomiast wykonanie dużego, skomplikowanego wzoru już tak. Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe, należy:

 • przyjść na sesję wypoczętym i wyspanym,
 • rozłożyć wykonanie sporych motywów na kilka sesji,
 • zrezygnować dzień wcześniej z picia alkoholu i intensywnego wysiłku fizycznego,
 • zabrać ze sobą przyjaciela, z którym będzie można porozmawiać w trakcie,
 • włączyć podczas tatuowania muzykę lub film i na nim się skupić,
 • nastawić się psychicznie na chwilowy dyskomfort,
 • pod koniec wykonywania wzoru użyć maści znieczulającej.

Jest więc sporo sposobów, które pozwolą ograniczyć niezbyt przyjemne doznania. Jeżeli się z nich skorzysta, można znacznie zwiększyć swój komfort na sesji. Warto też zaznaczyć, że kolorowy tatuaż na stopie boli tak samo jak ten wykonywany czarnym tuszem, wbrew popularnym stereotypom.

Tatuaże na stopie dla dziewczyny

Wielu kobietom marzy się delikatny tatuaż na stopie. Potrafi on bowiem sprawić, że buty będą prezentować się na nodze jeszcze lepiej. Odpowiednio przemyślany wzór może ponadto dodać nieco kobiecości. Nie jest jednak łatwo zdecydować się na idealny motyw, gdyż istnieje niezwykle szeroki wybór, potrafiący wywołać wątpliwości co do ostatecznej decyzji. Panie wyjątkowo często wybierają tatuaż kwiaty na stopie, a szczególną popularnością cieszą się róże. Wynika to z tego, że pasują do niemalże każdej stylizacji i większości stylów ubierania. Ponadto pięknie prezentują się w zestawieniu ze szpilkami, sandałkami i innymi typowo kobiecymi butami. Stanowią wobec tego najbezpieczniejszy, najbardziej uniwersalny wybór. Motywy roślinne pojawiają się również na innych częściach ciała, nie tylko u pań. Tatuaż róża na stopie może nosić także mężczyzna, jeżeli mu się on spodoba. W takim przypadku najczęściej łączy się ją z czymś mroczniejszym, na przykład z czaszką lub pistoletem. Jeżeli nie da się wybrać idealnego wśród przykładowych wzorów dostępnych w Internecie, istnieje możliwość poproszenia tatuatora o wykonanie indywidualnego projektu. Ma się wtedy pewność, że będzie się posiadało oryginalny, jedyny w swoim rodzaju wzór.

Damskie tatuaże na stopie najczęściej przedstawiają:

 • rozmaite kwiaty,
 • zwierzęta,
 • biżuterię,
 • mandale,
 • nietuzinkowe wzorki,
 • pióra,
 • postacie z bajek.

Niektóre panie preferują kolorowe motywy, inne wręcz przeciwnie. Część z nich obawia się tatuowania, dlatego wolą na początek wybrać coś mniej inwazyjnego. Z pomocą może przyjść chociażby henna. Zwłaszcza w kurortach wakacyjnych niezwykłe popularne są indyjskie tatuaże na stopie. Prezentują się niesamowicie kobieco i atrakcyjnie. Ponadto do ich wykonania nie trzeba używać igły. Artysta może je narysować henną, a gdy taki malunek spodoba się właścicielce, to przeważnie decyduje się ona na skorzystanie z tradycyjnej formy tatuowania. Damski tatuaż na stopie często przedstawia motywy orientalne, takie jak na przykład mandale.

Tatuaż bransoletka na kostce – do kogo będzie pasował?

Tego typu motyw wygląda wyjątkowo kobieco. Przyciąga uwagę do drobnych stóp i optycznie wysmukla dół łydki. Idealnie pasuje do szpilek, sandałków, czy też obuwia na słupku. Tatuaż na stopie bransoletka występuje w rozmaitych wariantach. Może być bardzo widoczny lub niemalże niedostrzegalny. Wszystko zależy od tego, jaki efekt pragnie się uzyskać. Każda kobieta ma bowiem inny gust. Jeżeli pragnie się wykorzystać motyw religijny, warto wybrać tatuaż różaniec na stopie. Sprawi to, że nowa ozdoba nabierze wyjątkowego, duchowego znaczenia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *